Home » Aksiyon » Bu da olmaz diyeceğiniz Unutulmaz Kurtuluş Hikayeleri

Bu da olmaz diyeceğiniz Unutulmaz Kurtuluş Hikayeleri

Bazen öyle hayret verici olaylar duyarız ki, kulaklarımıza inanamayız. Şimdi böyle bir şey olamaz diyeceğiniz, bazı inanılmaz kurtuluş hikayelerini göreceksiniz.

ANNE KARNINDAN RAYLARA

Hindistan’da, annesinin yolculuk yaptığı trenin tuvaletinde, dünyaya geldikten sonra, delikten raylara düşen bebek, mucize eseri kurtuldu.Batı Bengal’de meydana gelen olayda, Rinku Debu Ray isimli 28 yaşındaki hamile kadın, trende yolculuk yaparken sancılanınca, tuvalette doğum yapmaya karar verdi. Doğumdan sonra bebek, delikten raylara düştü. Paniğe kapılan anne, hareket halindeki trenden atlayarak, bebeğini kurtardı. Trenden atlayan kadının intihar ettiğini sanan yolcular, treni durdururken bir saatlik bir arama sonucunda, anne ve bebek sağ olarak bulundu.

127 SAAT

Aron Ralston, Utah yakınlarında, tek başına çıktığı bir doğa yürüyüşünde, 360 kiloluk bir kaya parçasına kolunu sıkıştırdı. 5 gün boyunca kurtulma mücadelesi veren Rolston, Beşinci günde suyu tükenince, kanyon duvarına adını, doğum tarihini ve tahmini ölüm tarihini kazıdı; ailesine son sözlerini videoya kaydetti. Geceden sağ çıkacağını düşünmüyordu. Sonunda kör bir bıçakla kolunu keserek yardım isteyebildi. Genç dağcının bu yaşam mücadelesi 127 saat filmine konu olmuştur.

ENKAZ ALTINDA 15 GÜN


Haiti’de 12 Ocak 2010 tarihinde meydana gelen 7 büyüklüğündeki depremde, resmi rakamlara göre 316 bin kişi hayatını kaybetmiştir. Bu depremde inanılmaz bir kurtuluş yaşanmıştır. 16 yaşındaki bir genç kız, depremden 15 gün sonra, enkaz altından canlı olarak kurtarılmıştır. Deprem olduğu anda, elinde bir şişe limonata olan 16 yaşındaki genç kız, 15 gün boyunca bunu içerek hayatta kalmayı başarmıştır.

KIYAMETİN ORTASINDA


Iwate Tokai gazetesinde çalışan gazeteci Chiba, 11 Marttaki depremin ardından oluşan tsunami sırasında, haber için gittiği Japonyanın kuzeydoğusundaki Kamaishi liman kentindeki, Owatari Nehri ağzında fotoğraf çektiği sırada, Tsunamiye yakalandı. Dev dalgaların 30 metre sürüklediği, Japon gazeteci Toya Chiba, Bu olaydan birkaç sıyrık ve çürükle kurtulmuştur.

OKYANUSTA 49 GÜN

Derme çatma salıyla akıntıya kapılarak okyanusta 49 gün sürüklenen bir balıkçı, Panama bandıralı bir gemi tarafından kurtarıldı. Aldi Novel Adilang isimli balıkçı, bu süre içinde yakaladığı balıkları, kulübeden söktüğü tahtaları, yakıp pişirerek ve kıyafetleriyle süzdüğü deniz suyunu içerek, hayatta kaldığı bildiriliyor. Adilang, mahsur kaldığı süre içinde gördüğü 10 dan fazla geminin dikkatini çekmeyi başaramadığını söylemiştir.

, , ,

About

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*